Надійні стіни, вікна, двері – необхідні складові майбутнього затишку в оселі, проте будинок не може вважатися досконалим без відповідної покрівлі.
Перш ніж приступати до аналізу переваг та недоліків популярних матеріалів для покриття даху, давайте поміркуємо, яким саме вимогам вони мають відповідати. “Три слони”, на яких повинна стояти майбутня покрівля: захист мешканців будинку від примх погоди – опадів, вітру, перепадів температури; надійний бар’єр між зошнішнім світом та домівкою; протипожежна безпека.
Найдорожчим, але й найпопулярнішим покрівельним матеріалом у минулому була черепиця. Виготовляли її з глини. Вада цього безперечно хорошого матеріалу – крихкість. Сучасні технології дозволили його удосконалити. Полімер-піщана і цементно-піщана черепиця зовні практично не відрізняються від керамічної. Виготовляються вони з природного кварцевого піску з додаванням у першому випадку полімерів, у другому – цементу, що робить таку черепицю довговічною і зносостійкою. В результаті маємо дивовижний екологічно чистий, доволі міцний матеріал, який не боїться вологи, температурних коливань, чудово поглинає шум, і до того ж коштує набагато дешевше за натуральну керамчерепицю. Чи є у такого матеріалу недоліки? Нажаль, так і до них можна віднести велику вагу і додаткові витрати на укладання (монтаж), крім того, щоб на даху не збиралася дощова вода, укладати такий дах потрібно під кутом щонайменше 30 градусів. Істотно заощадити на укладанні (монтажі) дозволить металочерепиця. Зовнішнім виглядом вона не поступається звичайній, а коштує та важить значно менше. Металочерепиця – це оцинковані з обох боків хвилясті сталеві листи, із зовнішнього боку покриті пластиком (пуралом, поліестером, пластизолом).
Практично співпадає за технічними характеристиками з металочерепицею профнастил – універсальний обробний матеріал, який серед іншого використовується і на покрівлі. Виготовляється він з такої ж основи, як і металочерепиця методом холодного плющення листової сталі. Зовнішня сторона листа покривається захисним полімером, що оберігає сталь від корозії. Листи профнастилу швидко монтуються і довго служать, ось тільки відходів після монтажу залишається багато.
Практично безвідходний покрівельний матеріал – бітумна або гнучка черепиця.
Виготовляється вона з міцного скловолокна, на яке з обох боків наноситься шар бітуму з добавками базальтової або сланцевої крихти, що забезпечують надійний захист від механічних пошкоджень і дії сонячних променів. М'яка покрівля легко монтується, завдяки гнучкій фактурі дозволяє втілювати складні архітектурні задуми, поєднує усі позитивні характеристики наведених вище матеріалів (відмінна гідроізоляція, морозостійкість, високе шумопоглинання, пожежобезпека, довговічність). Сам по собі матеріал є недорогим, з додаткових витрат вимагає підоснову з водостійкої фанери, яка, у свою чергу, кладеться на риштування або сітку. Встановлювати такий дах можна тільки в теплий період часу, при від’ємних температурах не відбудеться якісного зчеплення клейкого шару покрівлі. Різновид м'якої покрівлі – єврошифер або ондулін (назва фірми-лідера з виробництва такого покриття стала прозивною для виду). Виготовляється він шляхом насичення органічних волокон бітумом при високій температурі і тиску. Ондулін «успадкував» майже усі позитивні характеристики бітумної черепиці за винятком пожежестійкості, крім того він має унікальну особливість: єврошифер – єдине покриття, яке можна укладати поверх старого.
Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам зорієнтуватись на ринку покрівель.
Додаткові можливості доступні лише залогованим користувачам! Для використання усіх можливостей, залогуйтесь на сайті |
Love.vash.ua |
про нас | друковане видання (pdf) | розцінки на рекламу | користувацька угода | правила подачі оголошень | зворотній зв'язок | технічна підтримка | контакти
|