У будівельно-ремонтній галузі клеї використовуються всюди: для приклеювання зовнішніх панелей утеплювачів, декоративних елементів, для внутрішніх обробних робіт (приклеювання стінних і стельових панелей, шпалер, підлогових покриттів, облицювальної плитки, флокової декоративної штукатурки).
Поліуретанові клеї склеюють за допомогою вологи, що міститься в повітрі і матеріалі; ПВА – сухим залишком після випару води; контактні клеї – теж сухим залишком, але після випару леткого розчинника; за рахунок охолодження речовини склеюють клеї-розплави. Основою більшості будівельних клеїв є натуральний або синтетичний полімер, що має хорошу адгезію. Адгезією (від лат. adhaesio – прилипання) називається зчеплення поверхонь різних тіл.
Стандартний склад будівельного клею з додаванням швидкотвердного цементу незамінний для прискореного облицювання, якщо замість швидкотвердного цементу узяти портландцемент, вийде ідеальна суміш для приклеювання мармурових плит, стандартний склад зі збільшеною кількістю полімеру підходить для наклейки пінополістирольних плит, поліуретану, при облицюванні поверхні без попереднього зняття старої плитки, для облицювання підлог з підігрівом. Перш ніж приступати до приклеювання, поверхні слід ретельно підготувати – очистити, знежирити. Поверхні, які сильно поглинають вологу, варто заздалегідь обробити грунтовкою.
Лаком називається розчин органічних полімерів, який при затвердінні утворює прозору, блискучу або матову плівку. Використовується для захисту дерев'яних та інших покриттів від зовнішньої дії, агресивних середовищ, надає поверхням водостійкість і оберігає від механічного зносу. Після покриття лаком поверхня може стати високоглянсовою, глянсовою, напівглянсовою, матовою або напівматовою.
Полімери у складі лаку можуть бути як натуральними (смоли), так і штучно синтезованими. Розчиняють ці полімери в органічних сполуках або у воді. Інформацію про розчинник можна прочитати на етикетці: індексом Б позначаються лаки без розчинника; І – лаки, що розчиняються водою; ВД – водно-дисперсійні; ОД – органодисперсійні; П – порошкові. Водорозчинні лаки – екологічні, не містять токсичних речовин і практично не мають запаху. Органічні розчинники надають лакам різкого запаху, тому працювати з такими речовинами можна тільки у добре провітрюваних приміщеннях і/або у респіраторі.
Лаки бувають одно-, дво- і трикомпонентними. Через складну технологію розчини, що мають більше двох компонентів, у побуті не використовуються. У будівництві найчастіше використовуються нітроцелюлозні, дисперсійні, алкідні та уретанові лаки. Наноситься лак, як і звичайна фарба, пензликом, валиком або пульверизатором.
![]() Додаткові можливості доступні лише залогованим користувачам! Для використання усіх можливостей, залогуйтесь на сайті |
Love.vash.ua |
про нас | розцінки на рекламу | користувацька угода | правила подачі оголошень | зворотній зв'язок | технічна підтримка | контакти ![]()
|