Сучасні системи опалення поступово витісняють винаходи минулого століття. Газова піч – сьогодні вже анахронізм, навіть у будинках з центральним опаленням і поданням гарячої води люди намагаються зробити опалення автономним. Проте головна вимога до житла не змінилася з часів печерної людини – у домівці має бути тепло. Ринок опалювальних приладів пропонує різноманітні варіанти боротьби з холодом, здатні задовольнити найбагливішого клієнта. Щоб вибрати оптимальний варіант, треба відповісти на деякі питання. Перше питання: чи має нагрівальний прилад впоратись й з нагрівом води, додатково до опалення приміщення чи воду нагріватиме окремий агрегат (бойлер, «колонка»)? Убити двох зайців одним ударом (тобто опалювати приміщення і нагрівати воду одним приладом) можна, встановивши двоконтурний котел. Потужність двоконтурного котла має бути вищою на 30-50% за потужність одноконтурного, розрахованого тільки на обігрів приміщення. Обчислити необхідну для обігріву потужність дуже просто: потужність 1 кВт потрібна для обігріву приблизно 10 кв. м приміщення зі стелею до 3 метрів. Тобто, для квартири площею 40 квадратних метрів потрібний котел з потужністю 4 кВт. Оскільки тиск газу насправді є набагато меншим за номінальний, до отриманої цифри додамо 20-30%. Якщо вирішено брати двоконтурний, щоб нагрівати і воду, – накидаємо ще 30-50%. Разом максимальна потужність двоконтурного котла для наших 40 квадратів складатиме приблизно 7,5 кВт.
У системі, розрахованій і на обігрів приміщення, і на підігрівання води, водопостачання є пріоритетним, це означає, що під час використання гарячої води опалення не працює. Оскільки гарячою водою ми не користуємося постійно, температура у приміщенні за цей час не встигає істотно змінитися. За циркуляцію тепла відповідальними є батареї, або радіатори (процес випромінювання тепла по-науковому називається радіацією). Нагріваючись зсередини, радіатор віддає тепло назовні, тому велике значення має матеріал, з якого батарею зроблено і його теплопровідні властивості. Отже, ми підійшли до другого питання: які радіатори вибрати? Чавунна батарея у сучасному вигляді випускається понад 100 років. Чавун рівномірно випромінює тепло, довго його зберігає, проте така батарея довго нагрівається, а її зовнішній вигляд погано вписується в сучасні інтер'єри. Сталевий радіатор нагрівається набагато швидше, отже, віддавати тепло приміщенню починає теж швидше. Його конструкція забезпечує хороший розподіл тепла. Радіатори з подвійного металу – на сьогодні найоптимальніший варіант, але і коштують відповідно. Кожен метал у біметалевій батареї виконує свої функції: сталевий сердечник забезпечує міцність системи, а алюмінієві ребра – високу тепловіддачу.
Третє питання повертає нас назад до котлів – треба визначитися з видом палива (газ, електрика, дизельне або тверде паливо). Кожен вид опалення має свої переваги і недоліки. До переваг газового котла можна віднести високий ККД при відносно дешевому паливі і простоту експлуатації, але встановлення такого котла неможливе без отримання дозволу, а для цього приміщення, де знаходитиметься котел, має відповідати певним вимогам: метраж, окремий вихід на вулицю, наявність вільного димаря. Для встановлення електричного котла жодних дозволів не потрібно, додаткова умова одна – відповідна потужність електромережі (для котла потужністю понад 6 кВт потрібно робити трифазну мережу 380 Вольт).
Електрокотел компактний, не потребує інших джерел живлення окрім електромережі, його легко встановити, він безшумний, екологічний, простий в експлуатації і безпечний, ось тільки ККД у нього низький, а енерговитрати дуже великі.
Встановленняа твердопаливного котла має сенс там, де немає підведення газу і нема бажання заморочуватись з балонами. Ціна такого агрегату більш ніж приваблива, але це не може компенсувати істотний недолік такого типу котлів – котел вимагає постійної участі господаря у своїй роботі для завантаження палива. Паливом для твердопаливних котлів можуть бути дрова, буре або кам'яне вугілля, кокс.
У котлів, що працюють на рідкому паливі (солярці), ККД іноді вищий навіть за газові. До мінусів таких котлів можна віднести високий рівень шуму при роботі, електрозалежність, наявність великого провітрюваного приміщення.
Додаткові можливості доступні лише залогованим користувачам! Для використання усіх можливостей, залогуйтесь на сайті |
Love.vash.ua |
про нас | друковане видання (pdf) | розцінки на рекламу | користувацька угода | правила подачі оголошень | зворотній зв'язок | технічна підтримка | контакти
|