Якщо ви хочете зорово збільшити приміщення, віддайте перевагу світлим чистим відтінкам. Зробити велике приміщення затишнішим, допоможуть оздоблювальні матеріали з візерунком. Світлі кімнати потребують оздоблення у холодних тонах, погано освітлені – у теплих.
Найпопулярніший матеріал для стін – шпалери. Найдешевшими серед усіх видів шпалер є паперові. Проте паперові шпалери не знижують теплопровідності стін і лише злегка підвищують звукопоглинання. На верхній шар піношпалер точково наносяться акрилові полімери, підготовлений таким чином матеріал піддається високотемпературній обробці, внаслідок чого утворюється стійкий до стирання і вологи рельєфний малюнок. Оскільки акрил нанесено не по всій площині, стіни під такими шпалерами дихають. Вінілові шпалери складаються з двох шарів: нижній шар паперу чи тканини вкривається полівінілом, а потім на поверхню наноситься малюнок або тиснення. Такі шпалери зазвичай наклеюють у кухнях та ванних кімнатах, оскільки вони не бояться підвищеної вологості й попадання води. Один з найміцніших видів шпалер – шпалери на флізеліні. Нижній шар цього оздоблювального матеріалу складається з мінеральних волокон і целюлози, верхній – зі зпіненого вінілу. Міняти забарвлення шпалер на флізеліні можна безліч разів, перефарбовуючи водоемульсійними фарбами. Текстильні шпалери – найдорожчий серед наведених видів. Основа таких шпалер – паперове полотно, ламіноване нитками з натуральних або змішаних волокон. Але краса потребує жертв – текстильні шпалери вимагають бездоганного вирівнювання стін, бо на тканині виділятиметься кожен горбочок.
Якщо процес вирівнювання стін вас лякає, віддайте перевагу вагонці. Монтаж вагонки не вимагає попередньої підготовки, та й кріпиться досить швидко і просто. Вагонка – це декоративна панель, призначена для облицювання зовнішніх і внутрішніх поверхонь. Зазвичай роблять її з пластику (полівінілхлориду) або дерева. Вагонка відмінно приховує дефекти поверхні, служить для тепло- і гідроізоляції, та й до всього переліченого ще й відносно недорого коштує. При розрахунку корисної ширини вагонки треба пам’ятати, що частина її при складанні йде у паз. Тепер про недоліки матеріалу. Дерев’яна вагонка погано переносить різкі перепади температур і вологості, а під пластиковою поверхні не «дихають».
Людина навчилася використовувати керамічні вироби для облицювання приміщень ще за часів сивої давнини. Керамічна плитка має безперечні переваги, вона ідеально підходить для підлог з підігрівом, оскільки добре прогрівається і повільно віддає тепло, нагадуючи кахельну піч, вона чудово захищає від води стіни в кухні та у ванній кімнаті, вона довговічна, витримує великі навантаження, за нею легко доглядати, вона практично не має зносу. З якого боку не дивись – ідеальний матеріал.
Але навіть ідеальний матеріал може виявитись далеким від ідеалу. На що треба звернути увагу, обираючи плитку? Передусім треба уважно роздивитись її зворотню сторону: поверхня має бути рівною, без опуклостей і западин, без пухирів і тріщин. Рівний колір, відсутність розводів – показник того, що при виготовленні використовувались якісні матеріали. Малюнок на зовнішньому боці має бути однорідним, без виражених точок.
Варіанти обробки стін ми розглянули, тепер розглянемо найбільш популярні покриття для підлоги: дорогий і вимагаючий кваліфікованої робочої сили паркет з ринку поступово витісняє паркетна дошка. Це натуральне покриття виготовляється методом склеювання декількох шарів дерев'яних планок, розташованих перпендикулярно одина до одної і покривається лаком або олією. Оскільки розмір дошки є значно більшим за розмір паркету, процес укладання проходить набагато швидше. Мінуси цього покриття – через тонкий верхній шар паркетна дошка досить швидко зношується, тобто зходжується.
Один з найзручніших в експлуатації матеріалів – лінолеум. Щоб тримати його в чистоті, вистачить регулярного вологого прибирання. Єдине, чого він боїться, – прямі сонячні промені. Лінолеум – щільний гнучкий водонепроникний полімерний матеріал. Лінолеум укладається або наклеюється на рівну суху основу, якщо основа під лінолеумом нерівна, її слід вирівняти.
Модним покриття для підлоги є ламінат. Сучасний ламінат має захист від проникнення вологи, але миття «взаливну» а-ля палуба на кораблі цьому матеріалу протипоказане, бо в його основі є папір. Втім, тривалого впливу води не витримає навіть стовідсоткове дерево. Укладати ламінат можна самостійно, заощадивши на робочій силі, досить вивчити інструкцію, що додається до нього.
Останній штрих – набивання плінтуса. Сучасна промисловість пропонує різні види цієї необхідної деталі – пластиковий, шпонований, дерев’яний, ламінований, плінтуси для ковроліну та лінолеуму зі спеціальною вставкою посередині. Для лінолеуму підходить звичайний пластиковий плінтус, для ламінату – усі види плінтусів, для підлоги з паркету, паркетної дошки найкраще брати плінтуси з натурального дерева тієї ж породи, що й паркет (дошка).
Сучасна індустрія дизайну пропонує споживачам величезний вибір стель. Модний, але дорогий варіант – натяжна стеля. Складається така стеля з еластичної вінілової плівки. Ця плівка кріпиться на пластиковому каркасі, який називають багетом. В залежності від задуму дизайнера багет або залишають видимим, або приховують. За типами натяжні стелі бувають глянцевими, матовими або металік. Неповторний дизайн стелі створюється за допомогою підсвітки. Натяжна стеля втілить будь-яку вашу мрію – від нічного зоряного неба над головою до океанських глибин.
Якщо ви підшукуєте бюджетний варіант стелі, зверніть увагу на підвісні. Під терміном підвісна стеля приховується низка варіантів створення фальшстель: плиткові, панельні, рейкові, касетні, гратчасті, пінопластові і комірчасті. Іноді замість плитки використовують гіпсокартон.
Для чого потрібна така стеля? По-перше, фальшива стеля дозволяє приховати всі недоліки справжньої, по-друге, простір між справжньою стелею та підвісною можна використати для прокладення комунікацій і установки світильників.
Додаткові можливості доступні лише залогованим користувачам! Для використання усіх можливостей, залогуйтесь на сайті |
Love.vash.ua |
про нас | друковане видання (pdf) | розцінки на рекламу | користувацька угода | правила подачі оголошень | зворотній зв'язок | технічна підтримка | контакти
|