Бетон – один з найдешевших універсальних будівельних матеріалів. Він екологічно чистий, придатний для застосування у різних умовах, нескладний у виготовленні. Для виробництва бетону змішують цемент, пісок, щебінь і воду (їх співвідношення залежить від марки цементу, фракції і вологості піску та щебеню), допустимим є використання різних додатків, які надають бетону певних якостей, роблять його легшим, пластичнішим тощо). Одна з найважливіших характеристик бетону – співвідношення вмісту води до вмісту цементу (позначається В/Ц). Чим менше В/Ц, тим міцнішим є бетон. Найміцнішим буде бетон з показником В/Ц=0,2, проте такий бетон має істотний недолік – дуже низька пластичність, тому частіше використовують суміші із співвідношенням В/Ц=0,3-0,5. Надмірне додавання води – одна з найчастіших помилок, яку допускають недосвідчені виробники. Надлишок рідини у складі знижує міцність матеріалу і збільшує його рухливість.
Залізобетонні конструкції виготовляють таким чином: бетон заливають на сталевий каркас. Арматура встановлюється у розтягнуті або у переднапружені стислі зони бетону. Залізобетонні вироби – довговічні, здатні витримувати високі навантаження, при бетонуванні каркаса можна отримати будь-яку форму. Таких характеристик конструкція набуває за умови правильного розрахунку армування. Додаткової привабливісті будівельному матеріалу надає його низька ціна.
За типом виготовлення залізобетон поділяють на заводський і монолітний. Заводський, виготовляють на заводі, монолітний – безпосередньо на будівельному майданчику.
Незважаючи на популярність бетону на ринку будматеріалів, не здає позицій і цегла. Ціна цегли залежить від виробника та виду, до якого вона відноситься.
Існує багато видів цегли, адже класифікують її за різними ознаками. Лицьова цегла призначена для облицювання зовнішньої частини будинку. Забутовочна придатна тільки для кладки внутрішніх стін. Для укладання капітальних стін використовують будівельну цеглу. Вона може бути як порожнистою, так і повнотілою, а за розміром – одинарною чи полуторною.
Якщо питання собівартості матеріалу стоїть гостро, зверніть увагу на білу (силікатну) цеглу. На відміну від решти типів цегли, які є по суті глиною, яка, пройшовши обробку, стала каменеподібним матеріалом, силікатну цеглу виготовляють з піску, вапна і незначної кількості добавок. Силікатна цегла є важчою за будівельну, до того ж вона гігроскопічна і не екологічна. Найчастіше таку цеглу використовують для зведення нежитлових приміщень. Екологічно чистою є цегла керамічна. Ось тільки міцності їй дещо бракує. Цегла клінкерна виготовляється аналогічно керамічній, але тільки з тугоплавких глин при дуже високих температурах (обпікання гарантує високу міцність і відсутність порожнеч). Існує вид цегли, для якого наявність порожнеч – позитивна характеристика – ефективна цегла. Вона здатна утримувати тепле повітря і легка, оскільки складається з порожнеч наполовину свого об'єму. Такий будівельний матеріал є ідеальним для внутрішнього зведення стін.
Додаткові можливості доступні лише залогованим користувачам! Для використання усіх можливостей, залогуйтесь на сайті |
Love.vash.ua |
про нас | друковане видання (pdf) | розцінки на рекламу | користувацька угода | правила подачі оголошень | зворотній зв'язок | технічна підтримка | контакти
|