Продаж квартири – справа, на перший погляд, нескладна. Потрібно лише оцінити помешкання, розмістити інформацію про продаж на відповідних інтернет-ресурсах, у газетах оголошень, відповісти на всі телефонні дзвінки, радо зустріти кожного, хто побажає подивитись ваше житло, показати і розповісти, поновити документи, оформити угоду. Де знайти відповідні сайти? Просто напишіть в пошуковику "нерухомість Львів та область". Лише?! – маєте повне право обуритись ви, – легко сказати! Ця справа здатна зайняти увесь вільний час і заразом прихопити чималу частину робочого!

Вам шкода часу та енергії? Можна вчинити інакше – доручити продаж квартири профі і спокійно займатися своїми справами, поки всім переліченим вище займатиметься фірма. Але професіонали не працюють з альтруїстичних міркувань. Якщо звернутися до агенції нерухомості, частина отриманих за квартиру грошей відійде маклерам. Отже, на одній шальці ваги – ощадливість; на іншій – професійний підхід і “вільні руки”. Що обрати, вибирати вам.

Ціна питання

Ця частина зацікавить тільки тих, хто вирішив робити справу власноруч від А до Я. Перш ніж приступати до продажу квартири, треба ретельно вивчити ринок. Придивіться, скільки коштують квартири такого ж плану, як ваша (метраж, район, стан), обчисліть середнє арифметичне і визначаєте свою ціну. Якщо ви не дуже квапитесь, ставте ціну вищу за середню. Покупці не проявляють активності? Трохи зменшіть її. Бажаєте продати нерухомість у Львові якнайшвидше? Доведеться відразу ставити занижену ціну.

Додаткові засоби

Повідомте сусідів про свій намір продати квартиру – можливо, вони давно мріяли додати ваші квадратні метри до своїх; розклейте оголошення на вулиці. Якщо перелічені методи не діятимуть, зателефонуйте до агенцій нерухомості. Більшість потенційних покупців відразу звертаються до ріелторів, навіть не намагаючись знайти варіант самостійно.

Не гайте часу: приведіть до ладу документи на квартиру, оновіть технічну документацію (документи з БТІ дійсні 5 років з моменту інвентаризації), отримайте згоду на продаж в усіх, хто прописаний в квартирі. Це позбавить зайвого клопоту, коли на горизонті вималюється серйозний претендент на житло. На етапі оформлення документів у будь-якому разі варто звернутися до професіоналів.

Ризикована справа

Купівля квартири – досить безпечна угода, якщо йдеться про приватизоване житло, яке продають власники. Ризик збільшується за умови купівлі квартири у новобудові. Експерти рекомендують: перш ніж підписувати угоду, постежити за процесом будівництва кілька місяців і оцінити темпи робіт.

Як відрізнити шахраїв від чесних забудовників? По-перше, серйозні фірми починають продажі тільки тоді, коли 60-70% роботи зроблено, по-друге, якщо банки кредитують купівлю квартир, а страхові компанії погоджуються страхувати, можна не боятися – служби безпеки вже перевірили забудовника за всіма параметрами.

 
ПОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ